یکشنبه, 10 مهر 1401
صفحه نخست  /  اخبار
شنبه, 20 آذر 1395 ساعت 11:50

جشنواره ملی گنجینه

جشنواره ملی گنجینه در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و وورکشاپ‌ها و سخنرانی‌ها برگزار می‌شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://ganjinefestival.ir/ مراجعه بفرمایید. 

  • بخش رقابتی:
بخش عملی در 6 گرایش: چوب، شیشه، سفال، بافت، نگارگری و فلز
(لازم به ذكر است دانشجوياني كه بیش از ٣ سال از فارغ التحصيلي آنها نگذشته است مي‌توانند در اين بخش شركت نمایند).
بخش پژوهشی حول 6 گرایش نام برده شده صنایع دستی و هنرهای اسلامي پایان نامه، مقاله، پروپوزال و…. پذیرفته می‌شود.

 

  • بخش نمایشگاهی:
سالنی که آثار دانشجویان در معرض نمایش قرار می گیرد؛

سالنی ویژه اساتید که این سالن، برای نمایش آثار اساتید گرامی دانشگاهی و تجربی کار در نظر گرفته شده است.

 

  • بخش ورکشاپ‌ها و سخنرانی‌ها:
در این بخش به دیدگاهی نوین در صنایع دستی و هنرهای سنتی پرداخته می‌شود.

بخش ورکشاپ‌ها که شامل کارگاه ها و ورکشاپ‌های تخصصی در این زمینه می­‌شود.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان می‌بایست از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای اسلامی باشند.
 
به گزارش ایسنا نمایشگاه آثار محسن یونسی 17 مهرماه در نگارخانه «مینا» آغاز شده است.
به گزارش ایسنا، این نمایشگاه به‌عنوان تکریم و نکوداشت منزلت هنری و شکرانه سلامتی محسن یونسی، هنرمند نقاش، مدیر فرهنگی و معلم عرصه هنرهای تجسمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش هنری کشور، با نمایشگاه‌گردانی و مدیریت بهرام حنفی و همکاری و حمایت مینا رزازی - مدیریت نگارخانه رزازی - و مجتبی خراسانی از 17 تا 23 مهرماه برای بازدید و خرید آثار از ساعت 16 تا 20 برقرار است.
نمایشگاه نکوداشت محسن یونسی با حضور هنرمندان و سخنرانی دکتر ایرج نعیمایی و سهیل محمودی، وریا هاشمی، علی عزتی و جمعی از هنرمندان، علاقه‌مندان و خریداران در نگارخانه مینا برپا شد.
عواید حاصل از فروش آثار در این نمایشگاه برای استمرار درمان محسن یونسی اختصاص می‌یابد و مدیریت نگارخانه «مینا» بدون گرفتن وجه و درصدی از فروش، امکانات را برای برپایی این رخداد انسان‌دوستانه در اختیار هنرمندان قرار داده است.

اصل خبر 

آبان ماه گذشته نیز نمایشگاهی از آثار این هنرمند با عنوان "۶۰ سال عشق نهانی" در گالری مینا برگزار شد.
علی‌اصغر قره‌باغی. ۲ مهر ماه سال ۱۳۱۹ در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه کانزاس آمریکا است. قره‌باغی در کنار رشته اصلی تحصیلی‌اش (مهندسی صنایع) به نقاشی و هنر هم پرداخت و این رشته را جدی‌تر گرفت و ادامه داد. قره‌باغی در دهه ۶۰ در آمریکا دوره‌های هنری را پشت سر گذاشته است. او پس از بازگشت به ایران با مطالعه کردن و نقاشی کردن به شکلی عملی به آزمودن نظریه‌ها و به کار بستن ادبیات نقاشی می‌پرداخت.
قره‌باغی علاوه بر آنکه منتقد است مترجم نیز هست و نمونه ترجمه‌اش کتاب گرانبهایی چون "زندگی هنرمندان" اثر "جورجو وازاری" است. کتابی که نام کامل آن "زندگی برجسته‌ترین نقاشان، پیکرسازان و معماران" است و از سده هفدهم میلادی به این سو بار‌ها در سراسر جهان به زبان‌های گوناگون ترجمه شده است و همواره به عنوان یکی از مآخذ معتبر برای مطالعه هنر دوران رنسانس به آن استناد شده است.
"کته کلویتس"، "هنر نقد هنری"، "تبار‌شناسی پست مدرنیسم"، "زندگی هنرمندان"، "فدریکا گارسیا لورکا" (زندگی‌نامه) و "واژگان و اصطلاحات فرهنگی" از تالیف‌ها و ترجمه‌های این هنرمند محسوب می‌شود.
این نمایشگاه پنج‌شنبه ۲۵ دی ماه افتتاح شده و تا 2 بهمن ادامه دارد. علاقه‏مندان به بازدید از این نمایشگاه میتوانند به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دوم (فلاح‌زاده) شماره ۱۲۰ نگارخانه مینا مراجعه کنند.
http://www.honaronline.ir/Pages/News-52728.aspx
صفحه1 از4